Wystawa “Afganistan”

autor: admin | 8 March 2011

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Afganistan”,  podczas którego Zbigniew Pawlak przybliży realia życia mieszkających w Afganistanie ludzi, którzy – mimo  trwającej w tym kraju od 30 lat wojny – starają się „normalnie” żyć (budują domy, pobierają się, wyprawiają wesela, prowadzą swoje małe „firmy”…)

O wystawie:

Wystawa jest próbą odsłonięcia twarzy Afganistanu, zajrzenia pod metaforyczną burkę utkaną z mitów i informacji podawanych w mediach. Pomagają w tym dwa różne spojrzenia: reportażowe fotografie Zbigniewa Pawlaka – męskie, techniczne, komentujące rzeczywistość – oraz intuicyjne i liryczne, odsłaniające  jedynie rąbek tajemnicy wschodniej kobiecości portrety kobiet w burkach autorstwa Ewy Szymczyk. Pragnieniem autorów jest zwrócenie uwagi nie na wojnę i terroryzm, a na życie zwykłych ludzi, którzy szukają normalności oraz zakorzenienia w teraźniejszości.

Autorzy o wystawie: „Chcemy, aby adresat wystawy utożsamił się z bohaterami  fotografii, zobaczył, że mimo różnic, pragnienia i marzenia mamy takie same”.

Gdzie: Instytut Turystyki WST-H w Lublinie ul. Niecała 4

Kiedy: 17 marca (czwartek) o godz. 18.00

Organizatorzy:

Parafia Ewangelicko-Metodystyczna w Lublinie oraz Instytut Turystyki Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej (punkt konsultacyjny w Lublinie)

Więcej informacji można uzyskać pod numerem 695 773 139 lub pisząc na e-mail metodysci@gmail.com

O autorach:


Komentowanie wyłączone.

Witamy!!!

Tematyka artykułów